Dezinfekční penetrace

Dezinfekční penetrace, dezinfekční penetrační nátěr, biocidní penetrace, penetrace proti řasám, penetrace proti plísním, fasádní biocidní penetrace, penetrace proti biotickému znečištění, penetrace proti organickému znečištění, penetrace proti zelenání fasád, provádění fasádních nátěrů a komplexní servis fasád je naše firma Malířský Servis® připravena zajistit dle Vašeho přání a požadovaného rozsahu služeb dle našich interních směrnic ISIS System® a odborné licence a certifikace společnosti IICRC.

ISIS System® je posláním naší firmy, které má  přispět a pomoci dosáhnout  spokojenosti Vás jako našeho zákazníka a především přispět k dosažení co nejvyšší kvality provedené práce a výsledku realizace. Tato interní technologická  norma naší firmy   přináší maximální spokojenost  Vás – našich zákazníků v plné součinnosti se zachováním etických a jakostních prováděcích čistících standardů včetně dlouhodobé udržitelnosti ochrany povrchů a svěřeného majetku.

Dezinfekční nátěr zdí, stěn a stropů zamezí tvorbě plísní a bakterií, jelikož na zdech se v interiéru drží nejvíce plísní a bakterií. S novou výmalbou můžete zdi zároveň dezinfikovat a zabránit tak jejich vzniku a prospěje to i vašemu zdraví.

Dezinfekční nátěry a penetrace jsou nezbytným nátěrem před nanesením tenkovrstvých omítek nebo fasádních či interiérových barev. Dezinfekční penetrace se vyrábí transparentní či probarvené k vybranému odstínu omítky nebo mají mléčnou barvu. Nanáší se tlakovým zařízením či válečkem nebo štětcem na připravený podklad.

Hlavními vlastnostmi penetrace jsou

  • likvidovat zbytkové organické nečistoty
  • likvidovat hlubinné zbytkové zárodky plísní a sporů
  • sjednocovat a snižovat savost podkladu
  • prodlužovat životnost povrchových úprav
  • snížit riziko barevných odchylek vrchních vrstev fasády

Penetrace je zcela logicky nejdůležitějším krokem při natírání fasády z hlediska přípravy povrchu. Je zapotřebí natřít opravdu každý kousek povrchu, jinak hrozí (zejména u starších fasád) vysoká sprašnost podkladu a již do roka nebo dvou se může začít nátěr odlupovat. Po pečlivé penetraci se již nanáší vybraná fasádní barvu nejméně ve dvou vrstvách.

Dezinfekční penetrace – přípravek obsahuje fungicidní a algicidní látky s likvidačním účinkem proti plísním a řasám různého původu. Používá se zejména v koupelnách, prádelnách, sklepech, v prostředí s trvale vysokou vlhkostí, v sanačních systémech apod. Slouží k sanaci napadených vápenných, vápenocementových a sádrových omítek, zdiva, sádrokartonových, sádro vláknitých, dřevotřískových a dřevovláknitých desek, betonu, kamene, tapet a dalších materiálů v interiéru i exteriéru. Neobsahuje anorganicky vázaný chlór, který by způsoboval vznik nežádoucích hygroskopických solí vedoucích k zasolování a následnému zvyšování vlhkosti podkladu. Je bezbarvý a nemá bělící účinky.

Funkční parametry  dezinfekční penetrace jsou

  • účinná likvidace plísní a řas různého původu
  • prevence vzniku napadení
  • neobsahují anorganický vázaný chlór
  • bez bělících účinků a nezasolují zdivo
  • Dlouhodobé preventivní ochrany se pak dosáhne aplikací uceleného systému a to aplikací přípravku Likvisan v kombinaci s interiérovou protiplísňovou barvou Hetline SAN či Het sensitive silikát nebo fasádní barvou Mikral RENOVO. Příprava povrchu napadeného řasami či plísní se provádí šetrným očištěním horkou párou nebo horkovodním turbulentním vakuovým systémem TURBO FORCE.

LIKVISAN – biocidní penetrace

Technický list v PDF ke stažení.

ZDRAVOTNÍ RIZIKA VÝSKYTU PLISNÍ

Dokument v PDF ke stažení.

V případě Vašeho zájmu můžete navštívit naší fotogalerii a prohlédnout si ukázky našich prací.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Malířský Servis®

Domů » Dezinfekční penetrace